Amikor új villanybojlert vásárolunk, mindenképpen olyat válaszunk, amely elegendő meleg vizet biztosít és olyat, amely energiatakarékos, hiszen ezzel sok pénzt spórolhatunk meg.
Tudnunk kell, hogy többféle típusú villanybojler is megtalálható a piacon, különböző méretekben. Mutatjuk is, hogy mi alapján is választhatunk, ha most készülünk villanybojlert vásárolni!
Az első és talán a legfontosabb szempont a kihasználtság kérdése. Ha csak egy-két személy él egy háztartásban, akkor nem biztos, hogy jó döntés egy 200 literes villanybojlert vásárolni, hiszen soha nem térül meg az ára. Ahhoz, hogy a háztartásunkat megfelelő meleg vízzel és a hatékonyság maximalizálásával biztosítsa, megfelelő méretű villanybojlerre van szükségünk. Éppen ezért alaposan meg kell fontolnunk, hogy mennyi vizet fogunk használni és milyen gyakran. Hiszen a víz felfűtése pénzbe kerül, mint ahogyan a karbantartása is. A villanybojler csere tehát sok odafigyelést és alapos megfontolást igényel.
Miután eldöntöttük, hogy milyen méretű villanybojlerre van szükségünk, azt is meg kell határoznunk, hogy milyen márka mellett tesszük le a voksunkat. Érdemes olyan márka mellett dönteni, amely nem csak megbízható, hanem folyamatosan lehet alkatrészeket is kapni az adott villanybojlerhez. Miután feltérképeztük a lehetséges és szóba jöhető márkákat, gyártókat, nekünk kell határoznunk, hogy melyik lesz számunkra kedvezőbb, már ami az árakat illeti.
Villanybojler vásárlása előtt arra is gondolnunk kell, hogy jelenleg, hogy fűtünk a lakásban, mert sok olyan megoldás létezik, amelyet a meglévő rendszerre is ki lehet alakítani és így olcsóbban kijön a víz melegítése.
Az energia – és a költségmegtakarítás maximalizálása érdekében, vásárlás előtt a villanybojler energiahatékonyságát is érdemes ellenőrizni.
Mielőtt villanybojlert vásárolunk, érdemes megbecsülni az éves üzemeltetési költségeket és összehasonlítani ezeket a költségeket más, kevésbé vagy energiahatékonyabb modellekkel.
A villanybojlerek nem egy árkategóriában vannak, hiszen vannak olcsóbbak és drágábbak is. A költségeket nem lehet olyan egyszerűen meghatározni, hiszen sok mindent figyelembe kell vennünk. Ilyen például a bekötési díj, amihez még hozzájön a kiszállási díj, vagy ha sürgős cserére van szükségünk, akkor a sürgősségi díj. Előfordulhat, hogy teljes rendszer cserére lesz szükségünk, illetve a régi villanybojlert is el kell szállítatnunk. Amennyiben nagyon nem értünk sem a villanybojlerekhez és azt sem tudjuk eldönteni, hogy új készülékre van szükségünk, vagy csak javításra, egy villanybojler szerelő minden kérdésünkre készséggel válaszol és természetesen a szerelést, a cserét is rábízhatjuk.